
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Window |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Response Time | 29 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 7 µA |
| Quiescent Current | 11 µA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Hysteresis | 5.5 mV |
Stock: 96
Distributors
pcbx
Unit Price$1.56452
Ext.Price$1.56452
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.56452 | $1.56452 |
| 10 | $1.16441 | $11.64410 |
| 25 | $1.06353 | $26.58825 |
| 50 | $1.00914 | $50.45700 |
| 100 | $0.95752 | $95.75200 |
| 300 | $0.91243 | $273.72900 |
| 500 | $0.86946 | $434.73000 |
| 1000 | $0.84467 | $844.67000 |
| 3000 | $0.80706 | $2421.18000 |
| 5000 | $0.79509 | $3975.45000 |
